side-area-logo
Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google +
  • LinkedIN
Share
Tagged in
Description
KARTA PRODUKTU
Gramatura pojemnika: 185 x 116 x 135 mm
Masa netto 500 g
Ilość zamówienia produktu po wcześniejszym uzgodnieniu.
Możliwość zamówienia orzechów luzem w workach Xtend® o masie 5-12 kg.
 

Mix Odmianowy
‘Lamberta Biały’- odmiana o zielonych okrywach owocowych, 2-krotnie dłuższych od orzecha. Zrywana na świeżo ma zielone okrywy, kiedy orzechy dojrzewają staje się jasno zielona i wraz z nią opadają. Orzechy średniej wielkości, o cienkiej i kruchej skorupce. Jądro bardzo smaczne, słodkawo-migdałowe, całkowicie wypełnia skorupę. Po wysuszeniu jądro bardzo wolno się kurczy.
‘Truchsessa’ – odmiana o zielonych okrywach owocowych i mająca jedne z największych orzechów laskowych (wys. do 4 cm). Wyglądem przypominają dorodne żołędzie. Okrywa owocowa krótsza od orzecha. Jądro znacznie mniejsze w stosunku do wielkości orzecha, dość smaczne.
‘Cud z Bollwiller’ – odmiana o zielonych okrywach owocowych, zwykle długości orzecha, po dojrzeniu orzecha łatwo się od niego oddziela. Orzechy duże o średnio twardej, ale kruchej skorupie. Jadro mało soczyste, o przeciętnym smaku, prawie całkowicie wypełniające skorupę.
‘Cosford’ – odmiana o zielonych okrywach owocowych, nieco dłuższych od orzecha. Orzechy po dojrzeniu łatwo wypadają z okrywy i dość łatwo się rozłupują. Wielkość orzecha średnia do dużej, o jądrach dobrze wypełniających skorupę. Jądra soczyste, bardzo smaczne, pokryte powłoką dość trudną do usunięcia.
‘Siewka Jeevego’ – odmiana o zielonych okrywach owocowych, dłuższych lub równych w stosunku do orzecha. W okresie dojrzewania żółknie a orzechy łatwo z niej wypadają. Orzechy średniej wielkości o cienkiej skorupce. Jądra dobrze wypełniają skorupę, są soczyste i smaczne.
‘Mogul’ – odmiana o zielonych okrywach owocowych, o podobnej długości do orzecha. Orzechy średniej wielkości do dużych o skorupie dość grubej. Jądro duże, prawie całkowicie wypełniające orzech, soczyste i smaczne.
‘Syrena’- odmiana o czerwonych okrywach owocowych, owoce średniej wielkości, okrywa owocowa podobnej długości do orzecha lub nieco dłuższa. Jądro jest duże, całkowicie wypełnia skorupę orzecha. Smak jądra orzechów zerwanych już z końcem sierpnia – dobry i lekko słodkawy.
‘Warszawski Czerwony’ – odmiana o czerwonych, atrakcyjnych okrywach owocowych, o orzechach nieco większych od odmiany Syrena, okrywa owocowa dłuższa od orzecha, orzech po dojrzeniu łatwo oddziela się od okrywy. Jądro smaczne, soczyste i lekko słodkie, prawie w całości wypełnia cienką skorupę.
Info